ПОМОШНА ПЕРНИЦА ЗА СПИЕЊЕ

999 ден

550 ден

Достава до вашиот дом: 130 ден

Ја елиминира болката поради лошото држење на телото за време на спиењето

Предности при користење на овој производ

Олеснување на болката – Правилната положба за спиење што ја дава оваа перница е наједноставното решение за болки во грбот.

Квалитетен сон – Ти овозможува да спиеш подеднакво удобно на колковите, грбот и стомакот.

Исклучително удобна – Перницата совршено се прилагодува на линијата на твоето тело и ти овозможува целосна удобност.

Го намалува стресот и вкочанетоста – Твојот сон ќе биде подобар и помирен. Ќе ја подобри циркулацијата на крвта и ќе го намали чувството на стрес и вкочанетост по будењето.

Дали често се будиш вкочанет, уморен и ненаспан? Непроспиените ноќи и вртењето во кревет се минато. Сега конечно можеш да спиеш како што заслужуваш и да се ослободиш од болката што те мачи со години.

Неправилниот сон е една од главните причини зошто се будиме со болки во грбот, вратот и телото. Спиењето на страна предизвикува неприродна положба која создава големо оптоварување на колковите и ‘рбетот. Токму оваа положба доведува до „судир“ на коленото за време на спиењето или создавање дополнителен притисок на едното колено. Оваа перница удобно ги поддржува твоите нозе и колена за да обезбеди правилна положба за спиење и да ги елиминира болните точки на притисок.

Ортопедската перница за стапала го одржува твојот ‘рбет исправен. Помага при ишијас, болки во долниот дел на грбот, нозете и колковите, а нејзиниот дизајн ја прави идеална за трудници и оние кои се опоравуваат од повреди. Обликот на перницата е специјално дизајниран да се спои со твоето тело и да ја обезбеди сета потребна поддршка, со цел да се ослободиш од болките во нозете, грбот и колковите. Револуционерната мемориска пена овозможува перницата лесно да се прилагоди на телото и ќе се погрижи секогаш да ти биде удобно. Дупките за воздух го зголемуваат протокот на воздух за да не се чувствуваш топло.

Препорачана од физиотерапевти, лекари, спортски тренери и хиропрактичари.

Технички карактеристики:

  • Материјал: Мемори пена
  • Димензии: 24 cm x 24 cm x 14 cm

ПРОМОТИВНИ ПРОИЗВОДИ