Рачен соковник

1499 ден

1199 ден

Достава до вашиот дом: 130 ден

Со овој високо квалитетен рачен соковник со преса ќе ја исцедите последната капка сок од сите цитрусови плодови (портокали, цитрони, лимони, лајм..)

Карактеристики и Погодности:

 • Уживајте во вкусот на свежо приготвен (вистински 100%) џус во било кое време.
 • Масивната метална рачка со механизам овозможува цедење на сокот без напор.
 • Иноксниот сад собира вкупно две чаши сок, идеално за заедничко уживање.
 • Иноксниот поклопец со специјалниот дизајн ги задржува пулпата и семките на горното ниво. 
 • Исклучително лесно за користење и чистење
 • Достапен е во повеќе бои (консултирајте се со нашите оператори при телефонската потврда на нарачката каква сакате)

Димензии:

 • Висина 37.5 см
 • Ширина 15 см
 • Должина 19 см

ОСУМ ПРИЧИНИ ЗОШТО СВЕЖИОТ ЏУС Е ПОДОБАР:

 1. Повкусен е, за разлика од купениот
 2. Нема хемиски додатоци
 3. Содржи ензими и нутреини, кои инаку се разградуваат со пастеризацијата
 4. Свежиот џус содржи повеќе витамин Ц и биофлаваноиди, што го прави одличен антиоксиданс
 5. Свежиот џус од портокал ги има сите состојки што се неопходни за организмот да произведува Колаген
 6. Одличен извор на магнезиум и сите витамини
 7. Одлично за тироидната жлезда и го намалува стресот
 8. Содржи природни шеќери кои се одлични за метаболизмот

ПРОМОТИВНИ ПРОИЗВОДИ