Air Fryer - Апарат за готвење со топол ваздух

3999 ден

2999 ден

Достава до вашиот дом: 130 ден

Подгответе ги вашите омилени оброци на здрав начин - заменете го врелото масло со топол воздух и задржете го вкусот на пржена храна. Капацитетот од 2,5л. е идеален за готвење на солени и слатки јадења. Внатрешниот сад има нелеплива површина и е многу лесен и едноставен за чистење.

Здрава варијанта на вашите омилени јадења

Aпаратот за готвење со топол воздух ви овозможува да подготвите здрава храна која ќе има вкус на пржена. Заменете го врелото масло со топол воздух и подгответе ги вашите омилени јадења без да се грижите дека ќе влијаете негативно на вашето здравје.

Одлично за семејни оброци

Кошницата за “пржење“ е со капацитет од 2,5л и во неа можете да подготвите до 700гр помфрит и 500гр пилешки гради наеднаш - идеално за подготовка на семејни оброци. Во комбинација со прилагодливата температура од 80-200°C која може лесно да се контролира со помош на регулаторот за температура и е идеално за подготовка на вкусни оброци за целото семејство.

  • Интегрираниот тајмер може да се намести до 30 минути за да се спречи загорување на храната и идеална прецизност во готвењето.
  • Не се препорачува деловите да се мијат во машина за садови.
  • Aпаратот за готвење со топол воздух е соодветен за подготовка на сите видови на јадења кои обично ги подготвувате во рерна или во фритеза со врело масло.
  • Рачката е ладна на допир за безбедна употреба
  •  Нелеплива кошница со капацитет од 2,5 л.
  • Прилагодлива температура и тајмер

3 одлични технички карактеристики

Апаратот за готвењето на топол воздух е многу едноставен и безбеден за употреба. Ова се неговите главни технички карактеристики:

Токму затоа е паметно да го имате Aпаратот за готвење со топол воздух!

Со Aпаратот за готвење со топол воздух, можете да ја конзумирате сета омилена пржена храна, но сега подготвена со многу помалку калории и масти, споредено со традиционалното пржење во масло. Следете го трендот на здрава исхрана. Сеуште не сте сигурни околу овие предности? Направивме *тестирања помеѓу пржење во масло и готвењето со топол воздух со Aпаратот за готвење со топол воздух, на најчестата пржена храна. 

ПРОМОТИВНИ ПРОИЗВОДИ