ЕЛЕКТРИЧЕН АПАРАТ ЗА ПАЛАЧИНКИ

2000 ден

1400 ден

Достава до вашиот дом: 130 ден

Секој сака тенки, вкусни, совршени палачинки - без разлика дали станува збор за едноставен неделен појадок или пак за поголем оброк.

Со Апаратот за палачинки за само неколку секунди ќе направите совршени палачинки за вас и вашето семејство. Наполнете ги со сладолед, џем, мед, јаворов сируп или чоколаден крем и уживајте во прекрасниот десерт.

 • Брзо ќе ги подготвите омилените палачинки. Ќе поминувате помалку време во кујната, а повеќе време со вашето семејство и пријателите.
 • Без изгореници и распарчени палачинки.Сите ќе бидат импресионирани од совршените палачинки..
 • Без путер или масло. Палачинките ќе бидат здрави, но сепак вкусни.
 • Без неред. Ќе се изненадите колку е лесен за чистење.

Апаратот за палачинки се загрева рамномерно, секогаш на соодветна температура. Ова значи дека палачинките секогаш ќе бидат совршени и целосни. Без изгореници, а резултатот секогаш ќе биде ист: совршени палачинки!

 • Најдобро од се тоа што Апаратот за палачинки не треба да се премачкува со путер или масло, што значи дека вашите палачинки ќе бидат здрави. Ние знаеме дека нередот нема да ви недостасува! Со помош на нелепливата облога на Апаратот за палачинки ќе го избегнете нередот и залепените палачинки. Чистењето е едноставно и лесно.

Се што треба да направите е да ја превртите нелепливата подлога која се загрева во подготвената смеса и повторно да го превртите апаратот за палачинки. Почекајте неколку секунди и ќе имате совршена палачинка.

Апаратот за палачинки има автоматски термостат за максимална контрола на загревањето и рачка која не се загрева.


Технички карактеристики:

 • Дијаметар: 20 см
 • Должина на кабел: 75 см.
 • Големина на апаратот: 38 x 20 x 4.8 см
 • Моќност: 800W
 • Облога: нелеплива
 • Температура на работа: 200 степени  +/- 20 степени
 • Време на загревање: зависи од собната температура- ~ 1,5 мин.

ПРОМОТИВНИ ПРОИЗВОДИ