МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН ЧЕКАН СЕЦКО

999 ден

599 ден

Достава до вашиот дом: 130 ден

МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН ЧЕКАН СЕЦКО
 

Супер практичен сецко кој ќе ја заврши целета работа место тебе! 
 


Предности при користење на овој производ

Заборави на миењето - 
Буквално се мие сам. Само стави малку вода и детергент, вклучи го и остави го да се измие.

Без неред и валкани садови! - Сецкото има свој сад, нема дополнително валкање на садовите, а може и директно да се исецка во сад или тенџере.

Две различни сечила! - Две сечила за сите потреби и речиси буквално сè што сакаш да исецкаш е подготвено за јадење. Можат без проблем да ја исечкаат и најтешката храна.

ПОТРЕБЕН ДОДАТОК НА КУЈНАТА
 

Уморна си од рачно сечкање? Нема проблем! Овој сецко ќе ја заврши целата работа за тебе за само неколку секунди!

Чекан сецкото е опремен со екстремно остри сечила кои без никакви проблеми можат да ја исечат и распарчат дури и најтешката храна. Тие ротираат дури 100 пати побрзо од брзината на рачно сечкање храна.

Без разлика дали се работи за помека храна како домати, пиперки, кромид, стапчиња целер или потврда храна како моркови, компири, цвекло, краставици и слично, овој сецко ќе распарчи сè!

ЗАШТЕДУВАЊЕ ВРЕМЕ
 

Овој сецко ќе стане незаменлив дел од твојата кујна и најголем асистент при готвењето. Заборави на досадните ножеви и фрустрацијата кога сечкаш овошје и зеленчук!

Не мора да го поминеш целото попладне, утро или вечер за подготвување еден оброк. Едноставно вметни го саканото овошје или зеленчук и за неколку секунди тие ќе бидат ситно исечкани и подготвени за употреба.

Благодарение на ергономскиот дизајн и рачката што го олеснува држењето и користењето на уредот, твоите раце се целосно подалеку од сечилото, со што се намалува ризикот од повреда.

Овој сецко е безжичен и може да се полни со обичен USB-кабел. Затоа, можеш да го носиш со себе на патување.

Освен што заштедува време за подготовка на оброците, заштедува и време за чистење! Едноставно додади малку вода и детергент за миење садови и притисни го копчето за почеток. Исплакни повторно и твојата работа е завршена.

 

Технички карактеристики:

  • Материјал: ABS+PP+AS+PC+нерѓосувачки челик
  • Тежина: 440g

ПРОМОТИВНИ ПРОИЗВОДИ