Мини видеоПроектор

3500 ден

2499 ден

Достава до вашиот дом: 130 ден

❤️Најбараниот видеопроектор , за било каде, со Семејсвото кога ке гледате Филм, за децата да гледат цртани, со својата сакана за неодоливи романтични моменти.❤️
⭕️Мини видеопроектор е многу лесно за монтирање, само се става Адаптерот во пројекторот и дирекно во Штек, се поврзува со ТВ преку Пин кабли (има во пакет) или со HDMI(нема во пакет).
⭕️Може да се гледа и со УСБ има влез
⭕️има влез и за ТФС SD mikro cart(нема во пакет)
Спецификација на видеопроектор:
- Најдобро растојание за проекција: 1.8м
Спецификат:
👉Тип на екран: ЛЦД
👉Резолуција: 320 x 240
👉Поддршка за резолуција: 1920 x 1080
👉Осветленост: 400 - 600 лумени
👉Сооднос на контраст: 800: 1
👉Рационација: 1,4: 1
👉Растојание од проекција: 1,2 - 3м
👉Големина на слика: 20 - 80 инчи
👉Скала на слика: 4: 3
👉Светилка: ЛЕД
👉Интерфејс: 3,5 mm аудио, HDMI, слот за картичка TF, USB
❌Bluetooth: Неподдржува
👉Формати на слики: BMP, PNG, JPEG
♥️BВидео формати: поддршка во целосен формат
🔔Аудио формати: MP3, WMA, OGG, AAC, FLAC, APE, WAV
👉Напојување: 12V
👉Сертификат: CE, FCC, RoHs
👉Боја: жолта
👉Вграден звучник: Да
👉Бучава (dB): 24
👉Компатибилен со: Sony PS4, Xbox
👉Lifeивотот на ламбата: 30000 часа
👉Поддржано DVB-T: Не
👉Поддржан надворешен превод: Не
👉Сооднос: 4: 3
👉3Д: Сино-црвена 3Д.
Пакетими:
1 x YG - 300 LCD проектор, 1 x далечински управувач, 1 x AV кабел, 1 x упатство за употреба, 1 x адаптер за напојување

ПРОМОТИВНИ ПРОИЗВОДИ