UV ЛАМПА ЗА ГЕЛ НОКТИ

999 ден

699 ден

Достава до вашиот дом: 130 ден

UV лампа за гел нокти

 

Без оглед на тоа дали сте почетник или искусни во изработка на  нокти, не можете да направите без специјална UV лампа за нокти.

 

UV лампата за гел нокти е идеална за употреба во домашни услови, но и за во професионални козметички салони.

 

Содржи 4 UV светла од 9 W што ја прави неверојатно моќна и брза при сушењето на гелот за нокти.

 

Може да се користи за гел за надградба, но и за сушење на гел лакови.

 

Внатрешноста е обложена со рефлективен слој што овозможува совршено сушење на гелот од сите страни.

 

Има копче за постојано светење, но и копче за тајмер од 120 секунди што ја прави особено погодна ако правите маникир или педикир во домашни услови.

 

Карактеристики:

 

-        4 x 9 W светла (вкупно 36 W)

-        Може да се користи за раце и нозе

-        Погодна за гел за надградба, гел лакови

-        Тајмер од 120 секунди

 

 

Спецификација:


-        Големина: 19x16x8.5 cm

-        Тежина: 445 g

-        Материјал: пластика

-        Моќност: 36W

-        Светилка: УВ (4бр.)

-        Режим: 2 минути

-          Боја: бела

ПРОМОТИВНИ ПРОИЗВОДИ