ПРАКТИЧНИ СИЛИКОНСКИ РАКАВИЦИ ЗА ЧИСТЕЊЕ

800 ден

400 ден

Достава до вашиот дом: 130 ден

Немој да се двоумиш, направи ги секојдневните задачи полесни и поедноставни!

Предности при користење на овој производ

Заштити ја кожата – Повеќе не мора да страдаш од непријатност на кожата поради ладна вода или силни хемикалии што ги користиш за чистење, бидејќи твоите раце ќе останат целосно заштитени.

Отпорност на високи температури – Можеш да користиш и ракавици за перење во контакт со многу високи температури (до 160 степени), како на пример при вадење на топли садови од рерната.

Чистење на бања и кујна – Исчисти ги плочките во бањата и кујната за повторно да заблескаат додека да трепнеш!

Широка употреба – Овој пар ракавици можеш да го користиш за повеќе прилики како капење на твоето домашно милениче или миење на автомобилот.

Заштеди пари – Ракавиците се долготрајни и ќе ти заштедат пари за купување алатки за чистење за еднократна употреба.

Секоја домаќинка на своја кожа ги почувствувала штетните последици од миењето на садовите со раце. Без разлика дали станува збор за уништен маникир или изгореници од хемикалии на твоите раце, сега можеш да заборавиш на овие несакани ефекти и да уживаш во нежната и зачувана кожа на твоите раце!

Ти ги претставуваме овие необични, мултифункционални ракавици со безброј силиконски четки, изработени од издржлив силикон кои целосно ќе ги заштитат твоите раце од надворешни влијанија. Ладна или топла вода, детергенти и топли садови од рерната нема да те допрат ако додадеш нов прибор во форма на ракавици во твојата кујна.

Покрај работата во кујната, нашите практични силиконски ракавици ќе ти бидат од голема помош при миење автомобили, капење миленичиња, но и во борбата против целулитот!

Темелно исчисти ги сите површини, измиј ги и најтврдокорните наслаги на садовите за кратко време! Темелно исчисти ја бањата, кујната или измиј го автомобилот! Искористи ги сите можности што ги даваат ракавиците кои се дизајнирани да ја задоволат секоја потреба!

Немој да се двоумиш. Направи ги секојдневните задачи поедноставни, бидејќи тоа е можно со помош на овие повеќенаменски силиконски ракавици!

Технички карактеристики:

  • Материјал: Силикон
  • Величина: Универзална

ПРОМОТИВНИ ПРОИЗВОДИ