Bluetooth паметен часовник

1999 ден

899 ден

Достава до вашиот дом: 130 ден

Bluetooth паметен часовник

Овој најпродаван уникатен паметен телефон часовник е нова генерација на совршената технологија.

Подоле видете ги карактеристиките на часовникот и уверете се во перформансите:

• Супериорен чип;

• HD TFT екран;

• Висок капацитивен екран на допир.

• Телефонска функција:

• GSM / GPRS 850/900/1800/1900;

• Повик,

• Телефонски именик;

• Bluetooth,

• SMS,

• MP3, MP4,

• Двонасочна пребарување,

• Педометар,

• Пресметка на калории,

• Вметнување фотографии,

• Календар,

• временска синхронизација,

• Хронометар,

• Калкулатор,

• WeChat,

• Твитер,

• Фејсбук.

 

Спецификација:

• Големина: 38.5 x 55.5 x 11.8mm,

• Изглед: нерѓосувачки челик,

• Нето тежина: 50 g,

• Процесор: MTK6261,

• Меморија: 128 MB + 64 M;

• Поддржува максимум 32GB TF,

• Екран: 1.54 “TFT LCD HD,

• Екран на допир: капацитивен екран OGS,

• Bluetooth: верзија 3.0,

• Камера: 1.3M,

• Сензор за забрзување,

• 3D забрзување,

• Г-сензор: Y,

• Компас,

• Будилник.

ПРОМОТИВНИ ПРОИЗВОДИ